arrow_upward

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

Už je to pár dní, čos avysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý v čase 1.-4. augusta 2019 bude prebiehať už podvadsiaty prvý raz. Mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel prisľúbili svoju účasť aj tento rok.

Vlajkovou loďou bola a je po dlhé roky kapela Timothy. BCC Worship je chválospevovou kapelou zboru Bratislava City Church a je súčasťou CampFestov takmer od samého začiatku. Neodmysliteľnou súčasťou CampFestov je aj kapela Lámačské chvály – LCH Live. So svojím projektom GodZone príde už tradične kapela eSPéKvalitný čas uctievania určite povedie košická kapela Tretí deň alebo zoskupenie PIAR, vychádzajúce zo spoločenstva Piar v Prievidzi. Chýbať nebudú ani obľúbení interpreti minulých rokov – energický Miťo Bodnár a Dominika Gurbaľová s priateľmi.

Kapela HERO nie je na CampFeste nováčikom. Hero sú Marcel Mati (spev), Michal Čerevka (bicie), Dávid Baláž (basgitara), Jozef Šarišský (klávesy) a Adam Lupták (gitara). Chalani sú spolu s malými obmenami od roku 2013 a ich základňa je v Košiciach. Hudobný štýl kapely by sa dal definovať ako elektro pop-rock, ktorý sa postupne vyvinul do konvenčnejšieho, no stále sviežeho a originálneho zvuku. Dôkazom toho sú vydarené single „Not forsaken“alebo„You are my hero“. Všetci členovia zoskupenia úprimne veria, že svoje jedinečné talenty dostali od Boha, aby slúžili Jeho vôli a obohatili životy tých druhých.

Bonfire je mladá kapela, no hlavne skupina priateľov pochádzajúcich prevažne z Liptovského Hrádku, ktorej túžbou je prinášať Božiu prítomnosť. Vo chválach (ktoré pozostávajú primárne z vlastnej tvorby), chcú prichádzať pred Otca - Kráľa- ako zjednotený ľud, uctievajúci ako jeden hlas a jedno srdce, ktoré túži po stretnutí s Ním. Podľa ich vlastných slov: „Našou túžbou a prvoradým cieľom je osláviť Boha vo svojich životoch a tiež to, aby ľudia mohli spoznať Boha a zakúsiť Jeho dobrotu a milosť vo svojích životoch“.

Dlhoroční návštevníci CampFestu si možno budú pamätať zoskupenie El Roi. Kapela pochádza z Bratislavy a funguje s prestávkami a obmenami od roku 1998. Tentoraz sa predstavia v úplne pôvodnej zostave – Milan, Pražo a Gabo. V súčasnosti pracujú na novej tvorbe a pripravujú niekoľko koncertov. Táto partička vyzretých hudobníkov má pre všetkých účastníkov pripravenú pravú gospel-rockovú nálož.

Tento rok na CampFeste uvidíte aj menej známe kapely – pre väčšinu z nich to bude vôbec po prvý krát, čo vystúpia na festivale takýchto rozmerov.

Sára Jarková je umelkyňa, ktorá vychádza z prostredia pôsobenia známej kapely F6. Mladá talentovaná speváčka ohúri nielen hlasovým rozsahom, ale aj hlbokým významom piesní, ktoré spieva.

Dávid „Dave“Jopčík je ďalší talent z okolia Čadce. Dávid je aj manžel, otec, vedúci chvál „Ako v nebi“, či vedúci spoločenstva SZ Zákopčie. V roku 2013 vyšiel jeho debutový album „Nič nie je nemožné“. Dávid je už druhý rok študentom TWC školy a na CampFeste sa predstaví s vlastnou tvorbou aj projektom.

LIVE WORSHIP je kapela z Galanty, pôvodom zozboru miestnej Apoštolskej cirkvi. Funguje od roku 2010 a svoj štýl sami definujú ako gospel funk a pop. „Túžime ísť a vykročiť na miesta kde si nás Boh chce použiť - a to či už formou chvál na zhromaždeniach, evanjelizáciách, kresťanských podujatiach alebo formou gospelových koncertov. Našou túžbou je, uctievať a oslavovať Pána Pánov a Kráľa Kráľov celým srdcom, naživo, autenticky.“

Noemiracles je alternatívna kapela z Čiech, ktorá hrá rockovo-elektronický štýl. Kapela pochádza z mestaTřinec a funguje od roku 2012. Jej členovia sa neboja vykročiť z kresťanskej bubliny a svoju službu rozšírili aj do komerčnej oblasti. Ich minuloročný album „Návrat“ obsahuje 9 skladieb v českom jazyku, v modernom šate a chytľavom rytme – trebapočuť!


Na všetky tieto kapely sa môžete prísť pozrieť od 1.do 4. augusta 2019. Dovtedy máte možnosť zakúpiť si vstupenky v poslednom predplatnom za 32 € na celý festival. Ak by ste chceli zažiť CampFest zozákulisia výroby, je možnosť prihlásiťsa ako dobrovoľník. Stále sú potrebné najmä mužské posily. Ak máte chuť pomôcť s propagáciou CampFestu 2019 vosvojom okolí formou plagátov, či ďalších materiálov, dajte o sebe vedieť na: propagacia@mpks.sk.


Text: Michaela Paštrnáková

Oficiálny web: http://www.campfest.sk/
Už od roku 1994 vám svoje služby ponúkame v našej predajni Krestanskej literatúry, hudby a videa. Nájdete nás na Lazovnej ulici c.1 v Banskej Bystrici.
place
Lazovná 1, 974 01 Banská Bystrica
phone
mobil: +421(0) 48 412 46 36, +421(0) 908 357 824
email
mail: eshop@rosa.sk
schedule
Pondelok - Piatok
09:00 – 12:30 13:00 – 17:00
send
Newsletter
Ak chcete dostávať novinky v našom obchode do emailovej schránky, odošlite nám Vašu emailovú adresu.
Zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
credit_card
Podporujeme platobné brány
©2020 www.www.rosa.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal