arrow_upward

Dolindo Ruotolo

Pozdravujem Vás. Pred časom som dočítala knihu Ježišu, ty sa postaraj, ktorá je životopisom dona Dolinda Ruotola. V podstate ani neviem, či je potrebné o tejto knihe alebo o donovi Dolindovi niečo písať (pokiaľ by som vychádzala z predajnosti knihy, nemusím písať nič). Ale ak ho náhodou nepoznáte a ešte ste sa nestretli ani s útlou brožúrkou Novéna odovzdanosti, tak pokračujte v čítaní.
Kniha Ježišu, ty sa postaraj je životopisom dona Dolinda, ktorý napísala poľská autorka Joanna Bątkiewicz-Brożek. Tento nenápadný, neskutočne milujúci, pokorný a verný muž bol súčasníkom pátra Pia. Napísal množstvo kníh a ešte viac tzv. immaginetta (myšlienok pre dušu). Vo svojom živote zažil mnoho príkoria, z ľudského hľadiska až príliš. Celý jeho život ho sprevádzala bolesť, a to nielen fyzická. Veľa bolesti a zranení mu utŕžila jeho milovaná Cirkev (niektorí jej predstavitelia). Zakázali mu slúžiť svätú omšu, spovedať, publikovať knihy... Napriek tomu Cirkev stále bránil a bol jej v pokore a láske verný. Hlavným posolstvom jeho života bola úplná odovzdanosť Bohu. Jeho príbeh je dôkazom toho, že napriek všetkému (a možno práve pre to všetko) sa oplatí odovzdať Bohu svoj život.
Teda, srdečne Vám odporúčam prečítať si životopis dona Dolinda. Srdečne Vám odporúčam jeho Novénu odovzdanosti (a ak by Vám to bolo málo, v slovenčine vyšla už aj jeho prvá kniha Kto zomrie, uvidí).
Don Dolindo je pochovaný vo svojom rodnom Neapole a sám si žiadal, aby sme ho nenechali len tak, ale keď prídeme k jeho hrobu, máme zaklopať. Verte mi, jeho príhovor je silný. Tak poďme skrze dona Dolinda klopať na nebeskú bránu.
Už od roku 1994 vám svoje služby ponúkame v našej predajni Krestanskej literatúry, hudby a videa. Nájdete nás na Lazovnej ulici c.1 v Banskej Bystrici.
place
Lazovná 1, 974 01 Banská Bystrica
phone
mobil: +421(0) 48 412 46 36, +421(0) 908 357 824
email
mail: eshop@rosa.sk
schedule
Pondelok - Piatok
09:00 – 12:30 13:00 – 17:00
send
Newsletter
Ak chcete dostávať novinky v našom obchode do emailovej schránky, odošlite nám Vašu emailovú adresu.
Zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
credit_card
Podporujeme platobné brány
©2020 www.www.rosa.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal