arrow_upward

DNES ZAČÍNA OČAKÁVANÝ 11. ROČNÍK GODZONE TOUR 2019

Originálny hudobno-tanečný program, inovatívna videoprodukcia, pútavé príbehy ľudí z celého Slovenska - to všetko a omnoho viac prináša 11. ročník Godzonetour, ktorý odštartuje evanjelizačné koncertné turné v piatich mestách na Slovensku.

Hĺbka spojená s kvalitou a krásou

Pondelok 18. novembra turné štartuje v Prešove, ďalej pokračuje v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a veľké finále bude 22. novembra v Bratislave, po prvýkrát na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V každom meste program začína o 18:00, avšak brány hál a štadiónov sa pre účastníkov otvoria už o 16:30. Vstup na večerný program je bezplatný.

Godzonetour odovzdáva posolstvo a hodnoty, na ktorých v živote skutočne záleží a súčasne prináša kreativitu a kvalitu, ktoré vytvárajú originálnu produkciu nielen pre mladých. Spája vynikajúcich umelcov zo slovenskej a českej scény, ktorí počas večerných koncertov predvedú dychberúce výkony.

A keďže sa organizátori každoročne snažia ponúknuť vyššiu kvalitu prevedenia, tento rok bude produkcia obohatená aj o laserové prvky. „Každý rok sa snažíme celovečernú produkciu vytvoriť tak, aby sme priniesli evanjelium moderným a relevantným spôsobom, pretože veríme, že evanjelium je stále aktuálne a mocné. Aj v dnešnej dobe vidíme svedectvá o tom, ako zachraňuje životy. A vieme, že krása a kvalita v produkcii sú len prostriedkom, ktorý vytvára priestor k ohláseniu mena Ježiš. Zároveň vieme, že náš Boh je hoden všetkého, čo máme, a preto robíme veci najlepšie,ako vieme a so všetkými talentami, ktoré nám Pán Boh dal,“ vysvetľuje riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Odvaha, ktorá mení svet

 Z historického hľadiska sa turné každoročné odohráva v období, ktoré pripomína odvahu mladých z roku 1989, ktorí neochvejne bojovali za zmenu vtedajšieho systému a slobodu. Práve s odvahou zmeniť svet navôkol, prichádza aj 300 - členný tím dobrovoľníkov, ktorý je súčasťou Godzonetour.

Desiatky dobrovoľníkov sa pred jednotlivými večernými koncertami vyberú do ulíc miest, aby skutkami lásky šírili tú najradostnejšiu správu – evanjelium. Bez nároku na odmenunavštívia rozličné charity, domovy dôchodcov, zariadenia pre bezdomovcov, kde budú pomáhaťs čistením, upratovaním priestorov či triedením šatstva.

 Dobrovoľníci, ktorí sú ochotní nasadiť pracovné rukavice a zašpiniť si ruky budú zbierať odpadky a skrášľovať viacero mestských lesoparkov a mestských častí, konkrétne v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a Bratislave. Na iných miestach pracovné oblečenie nahradí to najvzácnejšie, čo môže človek dať: čas, prítomnosť, záujem, úsmev či objatie.Súčasne budú prebiehať aj výchovné koncerty na mnohých základných a stredných školách. Počas celého týždňa dobrovoľníci navštívia spolu 53 škôl.

 Hviezdne obsadenie zo slovenskej a českej scény

Súčasťou skvelého obsadenia je Samuel Kmotorka, bubeník, ktorý momentálne pôsobí v Slovenskej filharmónii, v minulosti  pracoval s BBC produkciou a bol členom bubeníckeho ansámblu Madison Scouts, s ktorým absolvoval turné po Amerike. Z tanečného a hereckého sveta sa na scéne objaví aj choreografka a aktívna interpretka na profesionálnych scénach, Ivana Kučerová a MichaelaDomovcová, herečka pôsobiaca v košickom Divadle na Peróne, ktorá tiež učí na konzervatóriu Jozefa Adamoviča.

V celovečernej produkcii vystúpia tiež umelci účinkujúci v Česku, medzi nimi aj Alžbeta Stračinová,huslistka pôsobiaca v Brne ako členka Filharmonie Brno, ktorá súčasne spolupracuje aj s Esamble opera diversa či Brno contemporary – orchestrami v Brne. Ďalším významným hudobníkom je PetrŠpaček, violončelista, ktorý hrá v zoskupení v PragueCelloQuartet a má na konte radu domácich aj zahraničných ocenení.

Nebudú chýbať ani známe gospelové kapely ako Lámačské chvály a ESPÉ, hudobníci Miťo Bodnár a Richard Medňanský, ktorí sa na pódiu objavia v rôznorodých zoskupeniach s ďalšími hudobníkmi.

 S podporou biskupov a primátorov

Godzone turné je organizované pod záštitou Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska ako jedno z hlavných podujatí Týždňa Cirkvi pre mládež. Svojím pozvaním vyjadrili podporu aj viacerí otcovia biskupi, napríkladžilinský biskup Mons. Tomáš Galis, banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Okrem spomínaných cirkevných predstaviteľov, ktorí stoja za týmto podujatím,Godzonetour získalo aj podporu miest a samospráv. Tento rok sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

Všetky informácie nájdete na: tour.godzone.sk
Už od roku 1994 vám svoje služby ponúkame v našej predajni Krestanskej literatúry, hudby a videa. Nájdete nás na Lazovnej ulici c.1 v Banskej Bystrici.
place
Lazovná 1, 974 01 Banská Bystrica
phone
mobil: +421(0) 48 412 46 36, +421(0) 908 357 824
email
mail: eshop@rosa.sk
schedule
Pondelok - Piatok
09:00 – 12:30 13:00 – 17:00
send
Newsletter
Ak chcete dostávať novinky v našom obchode do emailovej schránky, odošlite nám Vašu emailovú adresu.
Zadaním e-mailovej adresy dávate výslovný a bezvýhradný súhlas so spracovaním osobných údajov
credit_card
Podporujeme platobné brány
©2020 www.www.rosa.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal